Сотер, М. В.
Soter, M. V.

Стаття присвячена дослідженню питання використання діалогових технологій у підготовці майбутніх інженерів-судномеханіків до міжкультурної комунікації. Підкреслено роль діалогових технологій при підготовці особистості до міжкультурної комунікації. Акцентовано, що завдяки цій технології студенти вчаться критично мислити; вирішувати складні проблеми на основі аналізу обставин і відповідної інформації; аналізувати, оцінювати, зважувати альтернативні позиції, думки, приймати продумані, продуктивні, логічні рішення з урахуванням думок колег/партнерів; брати участь в дискусіях з дотриманням правил етики спілкування. Звернуто увагу на те, що застосування різних видів бесіди під час підготовки майбутніх інженерів-судномеханіків до міжкультурної комунікації сприятиме: формуванню уміння висловити власну точку зору; більш детальному розкриттю проблемних питань, що потребують роз’яснень, уточнень; підтримки продуктивного взаємозв’язку між викладачем і студентами; ефективній перевірці засвоєння навчального матеріалу студентами; мотивації навчальної діяльності; при розходженні відповідей на поставлені викладачем запитання здатності спільними зусиллями, разом, згуртовано знайти відповідь на запитання з включенням елементів дискусії; отриманню студентами важливого досвіду узгодження дій, уміння дійти до спільного консенсусу; уміння зрозуміти думку партнера, доступно пояснити власну точку зору, за потреби, привести аргументи.

Сотер, М. В. Діалогові технології у підготовці майбутніх інженерів-судномеханіків до міжкультурної комунікації = Dialogical technologies in the preparation of future marine engineers to intercultural communication / М. В. Сотер // Наук. вісн. НУБіП України. Сер. Педагогіка, психологія, філософія. – Київ : Міленіум, 2017. – Вип. 277. – С. 259–267.

міжкультурна комунікація, діалогові технології, бесіда, види бесіди: контрольно-перевірочна, пошукова, узагальнююча та евристична бесіда, форми проведення бесіди: фронтальні, групові та індивідуальні, межкультурная коммуникация, диалоговые технологии, беседа, виды беседы: контрольно-проверочная, поисковая, обобщающая и эвристическая беседа, intercultural communication, dialogical technologies, a conversation, types of conversations: a heuristic conversation, a control-correction conversation, a generalized conversation, a search conversation, forms of conversations: frontal, group and individual

Зібрання