Засадничі принципи побудови навчального курсу історії української культури

В період становлення нової української школи, концептуально нового бачення освітнього процесу, ми намагаємося підходити до аналізу принципів періодизації і побудови курсу історії української культури як громадяни незалежної суверенної країни, дотримуючись нового погляду на вітчизняну історію. Цей погляд значно відмінний від концепцій як радянської, так і української народницької періодизації. Основою нашого підходу до цього важливого й архіскладного питання сучасності є об’єктивно-логічний, історико-філософський аналіз подій і явищ, що мали місце упродовж усієї історії української культури від її витоків і до сьогодення. Принциповим є бачення субстратом розгортання курсу саме української культури, оскільки загорнути світову культуру в українську неможливо, українську ж розглянути в обгортці світової цілком природно. Особлива увага приділялась можливості поглибленого й недогматизованого розуміння особливостей розвитку української етнічної культури, її проблем, аспектів, важливих ідей з огляду на різноманітність точок зору та підходів і нерівномірність актуалізації самої проблематики в науковій та підручній літературі. Досвід викладання та вивчення української культури виправдовує такий підхід, визначає його плідність і доцільність.

Патлайчук, О. Засадничі принципи побудови навчального курсу історії української культури = Fundamental construction principles of educational course in history of Ukrainian culture / О. Патлайчук, О. Макарчук // Вересень. – 2019. – № 3–4 (82–83). – С. 91–97.

періодизація розвитку, засадничі принципи, ієрархізація, формування субстрату, світова взаємодія, periodization of development, fundamental principles, hierarchy, formation of substrate, world interaction

Зібрання