Економічні інтереси учасників дуальних освітніх програм у вищій школі

Канаш О. Є.
Kanash, Olesia

Стаття присвячена виявленню, систематизації, з’ясуванню природи економічних відносин, які виникають між учасниками освітнього процесу у закладах вищої освіти під час розробки та реалізації освітньо-професійних програм, побудованих на засадах дуальності. Виявлено, що в підґрунті цих відносин перебувають економічні інтереси зацікавлених сторін. Доведено, що вони походять від бажання компенсувати інвестиції кожної з них в створення інтелектуального капіталу належної якості. Запропоновано інструменти збалансування економічних інтересів учасників дуального освітнього процесу. Сконцентровано увагу на економічних розділах угод та контрактів, які формалізують взаємини суб’єктів, які їх укладають. Підкреслено, що економічні відносини між державою та учасниками освітнього процесу будуються на засадах суспільного договору між ними.

Канаш, О. Є. Економічні інтереси учасників дуальних освітніх програм у вищій школі = Economic interests of dual educational programs participants in higher school / О. Є. Канаш // Наук. вісн. ХДУ. Сер. Економічні науки. – Херсон : ХДУ, 2023. – Вип. 47. – С. 33–39.

Зібрання