Тактична побудова гри баскетболістів у студентській баскетбольній лізі

У статті визначається та порівнюється ефективності вибору різних тактичних схем в ході змагальної діяльності студентських команд. Встановлено, що в іграх команди Одеської області привалюють індивідуальні тактичні дій, швидкісний перехід від захисту до нападу, використання нескладних групових взаємодій, які відрізняються високим відсотком реалізації кидків. Отримані дані вказують на гостру необхідність пошуку ефективних засобів та методів підвищення рівня фізичної підготовленості спортсменів. А гравці команди херсонської навпаки більш схильні до комбінаційного баскетболу, як в нападі так і в захисті. Більшість атак відбувається після значної кількості передач та виведення гравця на «відкритий» кидок. Перспективним напрямком подальших досліджень є вивчення шляхів вдосконалення тактичної та психологічної підготовки.

Тактична побудова гри баскетболістів у студентській баскетбольній лізі / В. М. Гузар, В. М. Деркач, Є. А. Стрикаленко, О. Г. Шалар // Proceedings of the 3 rd Intern. Scientific and Practical Conf. "Scientific Progressive Methods and Tools". – Riga : Avots, 2024. – P. 242–251.

команди, тактичні дії, захист, напад, комбінації, передачі м’яча, кидки