Мета вивчення навчальної дисципліни «Технічна експлуатація електричного та електронного обладнання» полягає в набутті студентами теоретичних знань і практичних навичок необхідних для експлуатації суднових електричних та електронних пристроїв, призначених для керування судновими виконавчими механізмами за напрямком професійної діяльності за вказаним фахом.


Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у студентів наступних фахових компетентностей:
• здатність здійснювати нагляд за експлуатацією електричних і електронних систем, а також систем управління;
• здатність здійснювати нагляд за роботою автоматичних систем управління руховою установкою та допоміжними механізмами;
• здатність до експлуатації комп’ютерів та комп’ютерних мереж на судні;
• здатність здійснювати технічне обслуговування та ремонт систем автоматики та управління головною руховою установкою та допоміжними механізмами.

Вивчаються фізичні процеси, що протікають в електротехнічних матеріалах (діелектричних, напівпровідникових, провідникових та магнітних) електронної техніки, що використовуються в електрообладнанні, контрольно-вимірювальних приладах і засобах автоматики, основні характеристики матеріалів, у студентів відбувається формування фізичного та інженерного підходу при розробці, ремонті та експлуатації приладів, пристроїв та обладнання і виборі матеріалів до них.

Ключові слова: електропровідність; магнітна проникність; діелектрик; напівпровідник; механічні властивості.

Дисципліна "Метрологія та електричні вимірювання" є невід’ємною частиною формування спеціальної компентності у формі здатності збирати та інтерпретувати інформацію, обирати методи та інструментальні засоби для розв’язання складних професійних задач у сфері електротехніки, електромеханіки, електроніки, автоматики та морської інженерії. Дисципліна розрахована на студентів, які отримали базові знання з основ електротехніки, та є допоміжною для освоєння спеціалізованих дисциплін, пов'язаних із аналізом роботи суднових електроенергетичних систем та її окремих елементів.

Ключові слова: метрологія, вимірювальний прилад, метод вимірювання, електрична величина.